Postituste automatiseerimine: dlvr.it näitel (2.osa)

postituste automatiseerimine

See postitus on 2. osa kaheosalisest dlvr.it tutvustuse blogipostituste seeriast.

Eelmises osas rääkisime sellest, kuidas postituste automatiseerimine dlvr.it abil töötab ning millistest allikatest saab sisu võtta, et seda hiljem automatiseerida.

Kui sisuvoog on seadistatud, tuleks liikuda edasi järjekordade seadistamise juurde. See võimaldab meil

Sisuallikas on ühendatud, kuhu edasi?

Järgmisena tahame muuta postitamise sätteid. Esmalt tuleb mõelda, kui mitu korda päevas või nädalas dlvr.it meie kanalitesse postitab.

Samuti kas postitused tulevad kohe või tahame luua kindla graafiku.

Sotsiaalmeediakanalite puhul on teada, et liigne postitamine võib orgaanilisele levikule komistuskiviks saada.

Seega, kui sisuallikas toodab päevas väga palju postitusi ning need toimuvad mitteregulaarselt, tuleks teha allikale järjekord.

Seda saab muuta sätete alt. Postitusi saab planeerida ning ajastada ka nii, et esialgne sisu postitatakse näiteks nädala pärast uuesti.

Sisuliselt on tegemist postituste taaskasutusega, kus varasemad postitused ilmuvad teatud aja tagant uuesti kanalitesse. Seda saab kasutada näiteks siis, kui soovitakse mingit informatsiooni mitu korda esile tuua või teist korda toonitada.

Dlvr.it’i kontrollib sinu sisuallikat vastavalt sinu seadistusele. Valida saab alates iga viie minuti tagustest kontrollidest kuni kord päevas toimuvatele kontrollidele.

Samuti saab valida, mitu postitust dlvr.it sinu allikast võtab ning kui mitu ta neist päeva jooksul postitab. Niiviisi tekivad järjekorrad, mis vale seadistuse puhul võivad kasvada ning lõpuks mahu poolest täis joosta.

Seega võib postituste automatiseerimine muutuda hoopis aegunud sisu jagamiseks.

Tuleb jälgida, et järjekordade maht täis ei saaks. Muidu tekib olukord, kus dlvr.it postitab kuu aega vana sisu, sest on järjekorras nii kaua seisnud.

Seega tuleks leida õige balanss sisu võtmisest ja postitamise graafikust.

Seadistada saab ka seda, millised järjekorra esemed esimene postitakse – kas vanemad või uuemad postitused. Samuti saab valida ka juhusliku postitamise.

Igale sisuvoo postitusele saab tekstis teha korrektuure. Lisada saab hashtage, ees- ning järelsõnu.

Näiteks võtab dlvr.it sinu e-poest oma järjekorda tooted koos pealkirja ja kirjeldusega. Dlvr.it võimaldab aga lisada ees- või järelsõna lahtritesse call-to-actioni või mõne muu teksti, mille järgi on vajadus ning mida manuaalselt igale postitusele lisada oleks tüütu.

Postituste automatiseerimine on filtreeritav erinevate muutujatega. Näiteks saab lisada nõude, et postitatakse ainult teatud pealkirja, sisu, kategooria, autori või lingiga postitusi.

Seega kui tekib järjekorda mitu sellist eset, mida laiemalt näidata ei soovi, saab need välja filtreerida. Lisaks on ka muid filtreerimisvõimalusi.

Kuidas järjekordade postitamise graafikut muuta?

Järgmisena tahame üles seada postitamise graafiku, millega määrame ära millistel päevadel dlvr.it üldse postitada võib. Samuti saame panna paika kellaajad, millal postitused ilmuvad.

Neid saab seadistada mitu, võttes arvesse ka selle, mitu korda ühest sisuallikast päevas üldse postitatakse.

Meie soovitame planeerida postitused vähemalt iga nelja tunni vahele. Kui postitused tulevad liiga tihti, sööb hilisem postitus varasema orgaanilise leviku osaliselt ära.

Alati saab vaadata oma lehe või kanali statistikast, mis aegadel on lehe fännid kõige aktiivsemad ning planeerida oma postitused nendele aegadele. Seda eeldusel, et kahe postituse vahele jäetakse vähemalt mitu tundi.

Sisuallikad ühendatud, järjekorrad seadistatud – kuhu ma postitada saan?

Postituste automatiseerimine on enim levinud kindlasti Facebookis. Dlvr.it võimaldab lisada lehti ja gruppe, kuhu oma sisu lihtsasti jagada saab.

Kui lehtede puhul on ühendus lihtne, siis grupid nõuavad paari hiireklikki lisaks. Grupi sätete all tuleb lisada eraldi dlvr.it ligipääs. Ilma selleta ei ühenda dlvr.it end grupiga ära ning postitused sinna ei ilmu.

Nagu ka lehtede puhul, saavad gruppidesse automatiseeritult postitada ainult grupi adminid. Seega pole võimalust võtta ette suvaline grupp, liituda sellega ning seejärel seadistada oma automatiseeritud voog sinna.

Üks probleem gruppide postitamisega on veel. Nimelt ei saa gruppidesse oma automatiseeritud voogu üles seada lehtede või gruppide nime alt, vaid kõik postitused tulevad isikliku konto alt.

Murekohaks võib tekkida see, et näiteks kuulutustest huvituvad inimesed kirjutavad personaalse konto alla. See on küll ebamugav, kuid siiski hoiad aega kokku manuaalse postitamise pealt.

Lisaks Facebookile, saab kanalite nimistust ühendada veel teisigi programme.

LinkedIni puhul saab postitada nii isiklikele kontodele kui ka ettevõtete uudisvoogudesse, gruppide võimalus puudub.

Hea võimalus on oma voogu võtta Google My Businessi postitamine. Kui teed ühes kanalis postituse, läheb see omakorda ka My Businessi profiilile, mis on hea lisa SEO jaoks.

Dlvr.it statistika

Antud lahendus näitab ka sinu jagatud sisu statistikat. Kuigi ka siin on veidi järelandmisi. Nimelt näeb statistikast ainult kogumahtudena viimase nädala statistikat. Kajastatakse ainult lingiklikke, kogujälgijate ningi postituste arvu.

Sama saab jälgida ka iga sotsiaalmeediakanali kohta eraldi.

Soovitame pigem kasutada analüütika jälgimiseks Google Analyticsit. Dlvr.it võimaldab lisada postitustele juurde eraldi utm-tagid ning kogu protsess on lihtsasti mõõdetav ja jälgitav.

Dlvr.it kättesaadavus

Olemas on ka tasuta pakett, millega on mõned tõsised piirangud. Tasuta pakett laseb lisada ainult kaks sotsiaalmeediakanalit/-platformi ning luua ainult kolm voogu. Samuti on piirangud ka postitamise tihedusele (igasse kanalisse saab teha ainult kolm postitust päevas) ning voogusid kontrollitakse minimaalselt iga kolme tunni tagant.

Samas on tegemist tasuta paketti puhul hea lahendusega neile, kelle postitamise maht on väike ja väga palju kanaleid ei kasutada.

Kui maht on aga suur ning vooge palju (näiteks kinnisvaraportaalil erinevad asukohad, objektid, hinnaklassid jne., mille järgi vooge teha), siis tuleb vaadata tasulise paketi poole.

MoliveryMedia on samuti liikumas postituste automatiseerimise poole. Oleme teinud juba esimesi samme ning automatiseerinud näiteks Kinnisvara24 ning Uus Maa Kinnisvarabüroo kuulutuste jagamise kinnisvaraalastes gruppides.

Seega kui vajad abi oma sisuvoogude automatiseerimisel, võta meiega ühendust!

Kliki siia, et lugeda dlvr.it blogipostituste 1. osa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga