Postituste automatiseerimine: dlvr.it näitel (1. osa)

postituste automatiseerimine

See postitus on 1. osa kaheosalisest dlvr.it tutvustuse blogipostituste seeriast.

Iga uue postitusega peaks olema eesmärgiks orgaanilise leviku suurendamine. Tihti tehakse seda läbi teiste lehtede, gruppide või muude sotsiaalmeediakanalite. Kui iga nädal tuleb uudisvoogu luua mitu sisupostitust, siis kujuneb erinevate kanalite vaheline jagamiste arv väga suureks ning igapäevane manuaalne postitamine ajamahukaks. Appi tuleb postituste automatiseerimine.

Sama võib väita ka veebilehtede puhul, kes igapäevaselt lisavad oma e-poodi uusi tooteid, või veebilehti, kus kasutajate poolt loodud sisu saab erinevate kanalites jagada.

Sellised veebilehed on näiteks Auto24, Kinnisvara24 ja Yaga – ehk kõik neist tegelevad sisuliselt kuulutustega vahendamisega.

Küll aga ettevõtted, kes postitavad vähe ja ning kelle turundusstrateegias on ainult paar kanalit, saavad automatiseeritud postitamisest ikkagi kasu. Hoitakse kokku aega ning erinevate kanalite vahel saab tulevaste postituste jaoks luua raamistikud.

Kui sellist sisu, mis võiks inimestele huvi pakkuda või mis viib müüja kokku ostjaga, on palju, tuleks manuaalne postitamine välja vahetada automatiseeritud lahenduste vastu.

Postituste automatiseerimine hoiab tulevikus aega kokku, sest ühte kanalisse tekkiv sisu on võimalik laiali jagada teistesse sotsiaalmeediakanalitesse ilma linke või originaalpostitusi avamata.

Üks hea tööriist, mida oleme kasutanud automatiseerimisel, on dlvr.it, mis lisaks manuaalse jagamise väljavahetamisele aitab ka vanu postitusi taaskasutada.

Postituste automatiseerimine dlvr.it abil

Antud tööriistaga saab teha postituse jagamiseks vastavad raamistikud. Loodud reeglite raames saab suurest infotulvast välja võtta just need sisuelemendid, mida heaks pead, ning muu postitamata jätta.

Dlvr.it vaatab sinu erinevaid sisukanalid ning otsib sealt uusi artikleid, postitusi või fotosid ning paneb need vastavalt sinu eelistustele järjekorda või postitab koheselt.

Kohese postitamise korral võtab dlvr.it sinu värske sisu ning jagab seda väikese viivitusega teistesse kanalitesse. Kanaliteks võivad olla Facebook, LinkedIn või mõni muu valikus olev kanal.

Seega iga uue postitusega võid kindel olla, et see läheb väga kähku ka teistesse kanalitesse, ilma et peaks manuaalselt linke taga ajama või tekste originaalpostitusest kopeerima.

Kohese postitamise kõrval võimaldatakse sul ka postitusi ajastata hilisemaks või teha igapäevaseid kalendreid, millal sisu postitatakse. Järjekordade loomisel saad seadistada ka nädalapäevi, millal sisu üldse avalikustada saab.

Nii saad ära jätta päevad, kus fännibaas on tavapärasest vähem aktiivsem.

Näiteks saab üles seada erikellaaegades mitmekordse postitamise päevas, ilma et peaksid igapäevaselt neid kellaaegu Facebookis ajastama.

Kust saab dlvr.it sisu võtta?

Sisu saab voogudesse lisada mitmest erinevast kohast: RSS vood, veebilehed, sotsiaalmeediakanalid jne.

Kui räägime veebilehel oleva sisu jagamisest, siis üks selleks on mitu head võimalust

1. RSS voog

Esiteks, mis asi on üldse RSS voog? Lühidalt öeldes, on tegemist failiga, mis loeb lehelt kokku kõik uuendused ning paneb need jooksvalt ühte kogumisse.

Seda kasutatakse peamiselt lehelt uute postituste kogumiseks. Näiteks kogutakse kokku uudised erinevate portaalide RSS voogudest, et tekiks pidev ülevaade maailmas toimuvast.

RSS voo saab üles seada iga veebileht ise, valides millise sisuga postitused erinevatesse kogumitesse sobivad ja millised mitte.

Seega saab teemapostitused ja eriilmelised kuulutused jagada kategooriatesse, mis lihtsustab sobivatesse kanalitesse jagamist.

Dlvr.it vaatab iga teatud aja tagant üles seatud kogumeid ning leiab sealt uued postitused või artiklid ning toimetab nendega vastavalt seadistatud meetmetele edasi.

Millal ja mis aja tagant dlvr.it RSS voogu kontrollib, saab ise valida.

Tegemist on väga hea lahendusega, kui veebilehele tekib päevas väga palju uut materjali. Näiteks postitatakse uusi kuulutusi või kasutajate poolt loodud sisu.

Tehes mitu RSS voogu, saad erinevad teemapostitused ära kategoriseerida ning eraldi sisuvood luua (näiteks vastavalt asukohale või tootele).

Kuulutuste puhul võime jagada postituse kas kuulutuse sisu, asukoha või mõne näitaja järgi erinevatesse kogumitesse

2. Veebilehe link

Kui veebilehel veel RSS vooge pole, saab dlvr.it otsida uusi postitusi ka lihtsalt lisades lingi. Seejärel vaadatakse veebilehele ning leitakse olemasolevad vood.

Kui esimese punkti all rääkisime enda loodud RSS voogudest siis siin räägime me genereeritud voogudest, kuhu tekivad kõik uued veebilehe postitused.

Lingina saab lisada ka blogi aadressi või teemalehtede viited. Sellega tagad, et postituste jagamiseks loodud järjekordadesse tekivad ainult need uuendused, mida sotsiaalmeediakanalites jagada soovid.

3. WordPressi koduleht

Sisu saab võtta ka otse WordPressi keskkonda ehitatud lehelt. Sisuliselt on tegemist sama variandiga nagu kirjeldasime teises punktis. Ka siin otsib dlvr.it välja veebilehel olevad RSS vood ning kasutaja saab valida, millist kasutada.

Mida teha, kui veebileht RSS vooge ei näita või neid pole manuaalselt loodud?

Veebilehe sisu saab muuta sobivasse formaati FetchRSS abil, mis võtab ette kodulehe HTML koodi ning genereerib sellest RSS voo. Seejärel saab selle lisada dlvr.it keskkonda.

Saab kasutada ka Facebooki lehe või e-poe nimekirja RSS voo loomiseks.

Lisaks RSS voogudele, on postituste automatiseerimine võimalik ka oma sotsiaalmeediakontodelt.

Kui Youtube’i, Vimeo või Pinteresti ühendamine nõuab vaid kasutajanime lisamist, siis Facebook, Instagram ja Twitter soovivad saada eraldi kinnitust sisselogimise näol. Facebooki sisuallikatena saab hetkel kasutada ainult Facebooki lehti.

Kui on soov aga oma e-poe uued tooted sotsiaalmeediakanalitesses jagada, siis saab ka seda teha.

Etsy ja Shopify liidestatud on olemas, samuti Ebay. Viimasel neist saab võtta eraldi välja tooted ka otsinguterminite järgi. Alternatiivina saab ka ostjat ID või kasutajanime kaudu otsida.

Kui sisuvoog on ühendatud ehk me teame, millist sisu ja kust kanalist me edastada tahame, peame looma vastavad järjekorrad ning edasi valima ka sotsiaalmeediakanalid, mis meie postitamise voo lõpus on.

Kokkuvõttes saab oma põhilise sisukanali ära automatiseerida nii, et kõik sisu jookseb ühest kohast teistesse kanalitesse laiali.

Ning kui tegemist on portaali, veebilehe või mõne muu väljundiga, kuhu kasutajad saavad jätta oma kuulutusi, sisu või kommentaare, siis manuaalse jagamise asemel saab süsteemi panna automaatselt tööle.

Oleme tutvunud sellega, kust dlvr.it saab sisu võtta ning mille põhjal voogusid teha.

Millistes kanalites on postituste automatiseerimine võimalik ning kuidas selleks ehitada üles järjekorrad?

Sellest räägime juba dlvr.it 2. osas, on leitav siit.

See postitus on 1. osa kaheosalisest dlvr.it tutvustuse blogipostituste seeriast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga