Google Ads reklaamid – tutvustus ja algne seadistus

Google Ads blogipostituse kaanefoto

Inimesed teevad otsingumootorites üha rohkem päringuid toodete ja teenuste kohta, mistõttu on kriitiline olla oma konkurentidest otsingumootorites eespool. 

Miks peaksid Sinu potentsiaalsed kliendid kulutama aega Sinu ettevõtte leidmiseks, kui nad leiavad internetist Sinu konkurendi hõlpsamini üles? Ärilise kavatsusega otsingute puhul Google’is saavad kolm eesmist makstud reklaami 65% klikkidest ja harva jõutakse esimesest otsingutulemuste lehest kaugemale! (Wordstream

See tähendab, et orgaanilistele tulemustele lootma jäädes võitled kõigi teiste ettevõtetega vaid kolmandike klikkide eest. 

Tutvustame otsingumootori turunduse tasulist poolt ehk märksõnareklaami, mille jaoks kasutame Googe Ads programmi. Tegemist on võimalusega näidata oma reklaami Google’i otsingumootoris ja sellega seotud lehtedel. Nii lihtne see ongi!  

Okei, veidi läheb teadmisi ka tarvis. Google’i reklaamiplatvorm on saanud üheks tähtsamaks osaks enamuste ettevõtete digiturunduse strateegiatest ja on kerge näha, miks. Kuid sellega on ka lihtne raha tuulde lasta. Meie blogipostituse eesmärgiks on Sulle selgeks teha, kuidas Adsi konto edukaks turundamiseks üles seada. Võtame hetkel ette search kampaaniatüübi. 

Otsingumootorites reklaamimise suur eelis on see, et tarbijad väljendavad selgesõnaliselt oma huvi – neil on aktiivne ostuvajadus. Võrreldes sotsiaalmeedia reklaamidega, võimaldab Google’i tasuline reklaam just sellepärast kordades kõrgemat koversioonimäära. 

*** KAMPAANIA ***

MoliveryMedia meeskond loob, haldab ja optimeerib Google’i reklaamide kampaaniaid. Meie eesmärk on tuua liiklust Sinu veebilehele ning genereerida soovitud tegevusi (müük, registreerumised jne).

Nende kampaaniate haldamine nõuab aega, mida paljudel ärijuhtidel ja turundajatel pole piisavalt. Me oleme siin, et aidata.

Kampaania raames pakume PPC teenust al. 250 € kuus. Astu esimene samm – kirjuta meile, ning aitame Sinu ettevõttel otsingumootorites konkurendid põrmustada.

*** KAMPAANIA ***

Kuidas luua Google Ads reklaame? 

Ütleme näiteks, et Sa omad optikapoodi. Ads võimaldab Sul olla nähtav inimestele, kes näiteks sisestavad Google’i otsingusse „päikeseprillid“ (vaata joonist 1). Antud juhul on esimesed neli vastet makstud reklaamid ning nendele järgnevad orgaanilised tulemused.  

Kui Su auto hakkab imelikku häält tegema, siis enamasti lööd Sa ikka Google’isse sisse „autoremonditöökoda.“ See on lihtne ja kuluefektiivne viis jõuda tarbijateni, kes on päriselt Sinu teenusest/tootest huvitatud.  Arvestades veel sihtimis- ja järelturundusvõimalusi, saavad vähesed endale lubada Google’i reklaami mitte panustamist. Keskmiselt iga Adsi kampaaniale kulutatud dollari kohta teenitakse $2 müügitulu. (Google – Economic Impact)

Nagu ka Facebook, Instagram, Youtube ja isegi raadio- ning televisioonikanalid, pakub Google oma otsingumootori teenust tasuta, kuid võimaldab see-eest turundajatel Sinule reklaami näidata.  

Aastal 2000, kui Google Ads (tollal AdWords) välja tuli, tehti Google’i otsingumootoris umbes 32 miljonit otsingupäringut päevas. 2020 on see number üle kuue miljardi. (Ardorseo) Vaata siit, mitu päringut on täna maailmas tehtud. See on kõik turundajatele müüdav vara.  

Pea iga ettevõte võib oma reklaamikampaania püsti panna ja uusi kliente meelitama hakata (loe täpsemalt keelatud ja piiratud valdkondadest ja sisust siit). Neli korda rohkem inimesi klikivad tõenäolisemalt Google’i (63%) reklaamile kui üheskis teises otsingumootoris – Amazon (15%), Youtube (9%) ja Bing (6%). (Clutch)

Google’i ärimudel on hästi loodud – Sa maksad ainult, kui kasutaja sooritab Sinu poolt soovitud tegevuse (enamasti klikk, päring või ost). Seda nimetatakse Pay Per Click reklaamimiseks ning tänu sellele on Sinu investeeringutasuvus selge ning kontrollitav.  

Sinu reklaami positsioon otsingumootoris oleneb Sinu pakkumisest ning kvaliteediskoorist. Sinu maksimaalne pakkumine oleneb sellest, kui palju Sa oled nõus ühe kliki eest reklaamil maksma ning kvaliteediskoor peegeldab, kui asjakohane ja optimeeritud on Sinu reklaam. 

Otsingumootori reklaami näide

Joonis 1. Search reklaami näide 

Alustamiseks loo endale konto. Kui see on tehtud ja oled Adsi lehele pääsenud, vali menüüst „Campaigns“ ja vajuta suurele „+“ nupule, et luua Sinu esimene kampaania.  

Kampaania eesmärgi ja tüübi valik

Joonis 2. Kampaania eesmärgi ja tüübi valik 

Meie valime kampaaniatüübiks Searchi ja eesmärgiks veebilehe liikluse suurendamise. 

Esiteks tuleb valida võrgustik. Meie valime Search Networki, mis võimaldab meil märksõnade peale panustada ja seeläbi otsingumootori kasutajatele reklaami näidata. 

Võrgustiku valik

Joonis 3Võrgustiku valik 

Järgmisena otsustame asukoha üle, kus meie reklaami näitama hakatakse. Olenevalt Sinu eesmärgist, võib selleks olla mõni linn, Eesti riik või ka välisriigid. 

Asukoha valik

Joonis 4Asukoha valik 

Eelarveks vali number, mida Sa saad lubada päevas kulutamiseks. Vajadusel saad seda alati hiljem kohandada. 

Eelarve valimine

Joonis 5Eelarve valimine 

Minnes edasi, peame üles seadma reklaamirühma koos märksõnadega. Paremal on tabel nimega „Get keyword ideas“, mis pakub sulle märksõna soovitusi kas seotud veebilehe või toote/teenuse järgi.  

Reklaamirühma loomine

Joonis 6Reklaamirühma loomine 

Teeme näitena reklaamkampaania Tartus asuvale autotöökojale, kes soovib kevade saabudes rehvivahetust reklaamida. Proovi mõelda, mida Sinu teenusest või tootest huvitatud tarbija otsiks Google’ist, et Sinuni jõuda. Kuid ära aja asja liiga keeruliseks ning lisa liiga palju ja ebamääraseid märksõnu. Parema ülevaate sobivatest märksõnadest aitab saada Keyword Planner, mille leiad ülevalt paremast nurgast mutrivõtme alt. Ava see uues aknas, et praegu tehtud töö kaotsi ei läheks!  

Märksõnade planeerija asukoht

Joonis 7Keyword Planneri asukoht 

Lisaks märksõna soovitustele võimaldab Keyword Planner näha, mitu korda neid keskmiselt kuus otsitakse ning mis vahemikus võib märksõna hinnapakkumine olla. 

Ülevaade märksõnade planeerijast

Joonis 8Ülevaade Keyword Plannerist 

Märksõnu on võimalik seada nelja erineva viisi järgi. 

  1. Osaline vaste ehk broad match. Sinu sisestatud märksõnad on vaikimisi laia vastega, mis tähendab, et reklaam ilmub ka otsingutel, mis sisaldavad kirjavigu, sünonüüme, seotuid otsinguid ja sobivaid variatsioone. 
  1. Osalise vaste teisendaja ehk broad match modifier. See sarnaneb osalise vastega, kuid osalise vaste teisendaja valiku puhul näidatakse teie reklaame ainult otsingute puhul, mis sisaldavad sõnu, millele on lisatud plussmärk (+naiste püksid), või nende lähedasi variatsioone. 
  1. Fraasivaste ehk phrase match, mida saad kasutada, kui Sul on soov näidata reklaami kindla fraasi puhul. Reklaami näidatakse, kui valitud fraasi ees või lõpus on sõnu lisatud, kui ei näidata, kui fraasi keskele on sõna lisatud või sõnade järjekorda on muudetud. Fraasi vaste saad määrata jutumärkidega (nt. „naiste püksid“). 
  1. Täpne vaste ehk exact match. See tähendab, et reklaame näidatakse, kui otsingusse sisestatakse vastav fraas või selle lähedane variatsioon. Variatsioonid sisaldavad ka muudetud järjekorda juhul, kui tähendus ei muutu. See tähendab, et kui fraasiks on valitud „naiste püksid“, siis reklaami näidetakse ka „püksid naistele“ otsingu puhul. Tähistuseks kasutatakse nurksulgi (nt. [naiste püksid]). 

Kuid märksõnu on võimalik ka välistada, kasutades selleks negatiivseid märksõnu. Ütleme, et Sinu ettevõtte ei müü lühikeseid pükse ning negatiivse vastega on võimalik välistada reklaami näitamist tarbijatele, kes ei ole huvitatud Sinu pakutavatest toodetest või teenustest vaid enamasti lähedalt seotud variantidest. Tähistuseks kasutatakse miinusmärki (nt. –lühikesed püksid). 

Nüüd on kätte jõudnud aeg luua reklaam, mida inimesed lõpuks nägema hakkavad. Märksõna on soovitatav korrata pealkirjana, et tarbija näeks selgelt, et Sa pakud neile täpselt seda, mida nad otsivad. Kirjelduses seleta lahti, miks peaks nad Sind valima, mis kasu nad sellest saavad ning lõppu lisa call-to-action ehk tegutsemise kutse. Üldiselt on soovitatav hoida reklaam võimalikult lihtne ja üldine – kasutatavad tähemärgid on piiratud ning otsingu teostaja reeglina ei ole professionaal, kes oleks Sinu valdkonnas pädev. 

Kuidas reklaami luua

Joonis 10. Reklaami loomine 

Conversions asukoht

Joonis 11. Conversions asukoht 

Viimasena tuleb üles seada konversioonide mõõtmine. Selleks vali mutrivõtme alt „Conversions“ ning järgmisena „Website“. See võimaldab jälgida kõiki reklaami tõttu tekkinud konversioone Sinu kodulehel, olgu tegemist ostudega veebipoes või kasvõi meililisti liitumisega. Et see võimalik oleks, tuleb veebilehele lisada koodijupp, mille Google Sulle annab. 

Kuidas konversiooni jälgimine täpselt tööle saada, näitab järgmine video: 

Ilma konversioonide jälgimiseta pole Sul aimugi, kui hästi Su loodud kampaania töötab! 

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb statistikal silma peal hoida ja vajadusel reklaamikampaaniaid korrigeerida. Google Adsi optimeerimine ei ole ühekordne tegevus. Sihtgruppide, reklaamide ja märksõnade testimine peab muutuma harjumuspäraseks, et oma investeeringu tasuvus maksimeerida.  

Põhilised näitajad, millel peaksid silma peal hoidma: 

  1. Click-through rate (CTR): Klikid/Näitamised 
  1. Cost-per-click (CPC): Kulu/Klikid 
  1. Conversion rate (CVR): Konversioonid/Klikid 
  1. Cost-per-acquisition (CPA): Kulu/Konversioonid 

Kõik näitajad sõltuvad tugevalt ettevõtte valdkonnast, turu nišikusest ja reklaami eesmärgist, nii et teises valdkonnas tegutseva sõbra näitarvudega võrdlemisel otsest kasu ei ole. 

Kokkuvõtteks 

Google Adsi reklaamid on efektiivne ja hea moodus aktiivse vajadusega klientide leidmiseks. Kuigi reklaamide loomine tundub lihtne, siis vajab see pühendumist ja tööriistade selgeks õppimist. Google annab ettevõtetele võimaluse end väheste ressursside juures turundada sobivale sihtrühmale, kuid meeles tuleb pidada, et pidev kampaania jälgimine ja optimeerimine viivad sihile. 

Alljärgnevalt leiad Google’i enda tehtud videod, mis seletavad platvormiga alustamise samm-sammult lahti. Muidugi leiad nende kanalilt veel palju uut informatsiooni, mida on vaja, et õppida selgeks Google Ads tööriistade efektiivne kasutamine.  

Google Ads turunduse hinnapäringud palume saata info@moliverymedia.ee meilile! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga