Facebooki visuaalide mõõdud 2020

Facebooki-visuaalide-mõõdud-2020

Kust leida Facebooki visuaalide mõõdud 2020.aastal?

Sul on vaja luua Facebooki postituste ja reklaamide jaoks kujundusi, aga Sa pole salvestanud erinevate visuaalide mõõte?

Facebooki turunduse kohta võiks saada infot kiirelt ja mugavalt. Pole mõtet erinevate sotsiaalmeedia kanalite visuaalide mõõte pähe raiuda, kui on olemas blogipostitus, kus see info Sulle kättesaadav on.

Lõime “Facebooki visuaalide mõõdud 2020” blogipostituse, kust saad järjepidevalt kontrollida, mis mõõdus kujundusi Sa kujundaja käest tellima peaksid, et saada parim tulemus. Täiendame seda blogipostitust jooksvalt, et hoida Sind uuendustega kursis.

Facebooki visuaalide mõõdud 2020

 • Kaanefoto
 • Profiilipilt
 • Fotopostitused
 • Videopostitused
 • Live videod
 • Lingipostitused
 • Storyd
 • UUS! “Meie lugu” kaanefoto

Artikli lõpus räägime lisaks veel:

 • Facebooki 20% teksti reeglist

Artiklis toome välja kõikide Facebooki visuaalide mõõdud ja nipid, et saaksid võimalikult täpselt oma Facebooki lehe väljanägemist kujundada!

Miks peaksid muretsema Facebooki lehe visuaalide mõõtude pärast?

Klientide tähelepanu saamine on sotsiaalmeedias keeruline. Visuaalid mängivad tähelepanu võitmisel tähtsat rolli.

Tihti ei kasuta me postituste puhul kõiki sotsiaalmeedia platvormi poolt pakutavaid võimalusi ära.

Seetõttu ei saa tihti Facebooki postitused täielikku tähelepanu inimeste poolt. Mõtle kasvõi sellele, kuidas mobiiltelefonis kuvatakse Facebooki fotosid.

Mis Sa arvad, milline pilt jääb paremini mobiilis silma?

Kas vertikaalne või horisontaalne?

Eks ikka vertikaalne, sest see katab mobiilis suurema pinna ära. Mida suurem on pind, seda suurem on võimalus, et Sinu postitus või reklaam jääb inimestele paremini silma.

Kahjuks teevad tänase päevani paljud Facebooki lehed ikka vales mõõdus postitusi.

Miks on vaja hoida end järjepidevalt kursis visuaalide mõõtudega?

Enne, kui sa selle kujunduse Facebooki lehele üles laed, tuleb kindlaks teha, et Sa oled loonud kujunduse, mis ühtib Facebooki enda soovituslike kujunduste mõõtudega.

Sotsiaalmeedia platvormidel muutuvad kujunduste mõõdud üsna tihti. Näiteks Facebookil on erinevad nõudmised igale kujundusliigile:

 • Tasulise reklaami kujundustele
 • Profiilipiltidele
 • Kaanefotodele
 • Jagatud linkidele jpm.

Tellides kujundused majaväliselt teenusepakkujalt, on tähtis anda kujundajale edasi täpsed visuaalide mõõdud.

Siis oskab kujundaja arvestada üldise layoutiga, et luua Sinu eesmärgile vastav kujundus.

Seetõttu lõimegi endale ülevaatliku tabeli erinevatest Facebooki kujunduste mõõtudest, mida hea meelega Sinuga jagame.

Facebook uuendab end tihti. Enamus uuendustest tehakse Facebooki lehtedega seonduvalt. Need uuendused sisaldavad endas muudatusi kujunduste mõõtude, soovitusliku videopostituse resolutsiooni, maksimaalse üleslaetava faili muutustes jne.

Kas teadsid, et suurim lubatud videopostituse maht on 4GB, mida Facebooki saab üles laadida?

Või et viimased 2 aastat on Facebooki profiilipilt olnud RINGI-, mitte RUUDUKUJULINE?

On tähtis, et Sinu kujundused oleksid Facebookis õiges mõõdus, et Sinu brändist jääks esinduslik mulje. Inimene annab esmase hinnangu ettevõtte kohta visuaalselt.

Optimeeri oma Facebooki kaanefotod arvuti- ja mobiiliversioonile vastavalt

Oled tundnud seda frustratsiooni, kui arvutis näeb kaanefoto suurepärane välja, aga mobiilivaates kaob mingi osa kaanefotost täielikult ära?

See tuleneb sellest, et Su kaanefoto ei ole optimeeritud arvuti- ja mobiiliversioonile vastavaks.

Facebooki lehe kaanefoto mõõt on 820x360px.
Facebooki lehe kaanefoto – 820x360px.

Kaanefotod arvutis vs mobiilis

Teadmata, millised peaksid olema Facebooki kaanefoto mõõdud, et need kuvaks end õigesti nii mobiili- kui ka arvutiversioonis, teeb Sinu elu keeruliseks.

Facebooki kaanefotot disainides tuleb arvestada n-ö turvaaladega, mis muudavad Facebooki kaanefoto kõikides seadmetes perfektseks.

Facebook ei “painuta” Sinu kujundust vastavalt erinevatele seadmetele ise paika. Facebook vähendab foto mõõte automaatselt. See võib tähendada seda, et Sinu poolt loodud kujunduse mõõdud muudetakse jõuga Facebooki poolt ära, kui Sa ei loo kujundusi vastavalt nõuetele.

Facebooki kaanefoto kujundust vähendatakse mobiiliekraani külgedest, samas kuvatakse rohkem kujunduse ülemist ja alumist osa 24 piksli võrra rohkem kui arvutiekraanil.

Arvutiekraanil kuvatakse kaanefotot laiemalt, kuid samas lõigates ära ülemine ja alumine osa.

Kasutades üleval välja toodud juhendit Facebooki kaanefoto disainimisel ja hoides kinni turvaaladest, tagab Sulle teadmise, et selleks ajaks kui on aeg kaanefoto üles laadida, on kõik kriitilised disainielemendid igas seadmes korrektselt nähtavad.

Facebooki lehe profiilipilt

Sinu Facebooki lehe profiilipilti kuvatakse 170×170 mõõdus arvutiekraanil, 128×128 mõõdus mobiiliekraanil ja 36×36 mõõdus enamustes nuputelefonides.

Soovitame üles laadida suurema pildi kui 170×170 pikslit. Proovi näiteks 400×400 ruudukujulist pilti, mis peaks kõikidel sotsiaalmeedia platvormidel toimima.

Pea meeles, et Facebookis muudetakse Sinu lehe profiilipilt ringikujuliseks. Seega tuleb Sul taaskord arvestada n-ö turvaaladega, et ringikujulises kujunduses mõni disainilement kaduma ei läheks.

Facebooki lehe profiilipilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga