Facebook Test Event Tool – kuidas kasutada?

facebook test event tool

Facbook Pixel on üks äärmiselt vajalik tööriist, mille abil saame koguda infot kodulehel toimuvate tegevuste kohta ning teostada taasturundustegevusi. Ainult Pixeli baaskoodi lisamisest kodulehele aga ei piisa, vaid luua on vaja ka erinevad Evendid.

  1. Leia SIIT juhend, kuidas luua Facebook Pixel ja lisada see enda kodulehele.
  2. Leia SIIT juhend, kuidas luua Facebook Pixel Evente.   

Kui need kaks sammu on tehtud, on aeg kontrollida, kas loodud Eventid toimivad ning saadavad meile Facebooki infot õigesti.

Selleks tutvume täna lähemalt tööriistaga Facebook Test Event Tool.

1. Mine Business Settings ning ava Events Manager.

2. Leia soovitud Pixel ning vali ülemiselt ribalt Test Events.

3. Sisesta “Test browser events” aknasse soovitud kodulehe aadress ning vajuta “Open Website”.

4. Uude aknasse avaneb Sulle soovitud koduleht. Nüüd teosta kodulehel tegevusi, mille jälgimiseks said Eventid loodud ning Facebook Test Event Tool annab Sulle toimunud tegevuste kohta infot.

5. Facebook Test Event Tool annab tagasisidet kõigi toimunud tegevuste kohta koos ajalise märkega. Lisaks saad iga toimunud Eventi kohta teada selle algse seadistusmeetodi (Setup Method). Selle põhjal saad vältida näiteks olukorda, kus ühe nupu või tegevuse jälgimiseks on loodud Event nii Event Setup Tool abil kui manuaalselt kodulehe koodi (Manual Setup).

6. Klikates konkreetsele Eventile, saad lisainfot ka selle koht, mis parameetrid Eventiga kodulehelt lisainfona kaasa tulevad. Näiteks Initiate Checkout puhul loeb Event lisaparameetritena infot ka ostukorvis oleva toote hinna kohta. Lisaks näeme, et Eventi käivitajaks on nupp kirjaga “mine maksma”.

Mida Evente testides meeles pidada?

  • Test Event Tooli kasutamiseks deaktiiveri igasugused AdBlockerid jms – need takistavad tööriista toimimist.
  • Kui tegu on eraldi landing page’ga, kuhu üldlehelt otse ei pääse, siis selle lehe testimiseks tulebki kasti sisestada landing page aadress ja lisaks üldlehele sealseid Evente eraldi kontrollida.
    • NB! Nii üldlehe kui eraldiseisva landing page puhul on Eventid ühised – jälgi, et eri lõppeesmärgiga tegevused ei jookseks eksitavalt sama Eventi alla. Näiteks võib sama tekstiosaga nupp omada üldlehel ja eraldiseisval maandumislehel eri funktsioone.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga