Facebook Ads Manager – kuidas reklaame paremini analüüsida?

facebook-ads-manager

Facebook Ads Manager on ühe digiturundaja jaoks igapäevane tööriist, kus reklaame luua ja hallata. Lisaks tavalisele vaatele on võimalik Ads Manageri sees luua erinevaid raporteid ning reklaame põhjalikult analüüsida. Vaatame seekordses postituses üle mõned võimalused, kuidas Facebook Ads Manager raporteerimissüsteemidest maksimum võtta!

Ajaraamistiku määramine

Soovitud ajaraamistiku saad määrata ülal paremal asuvast aknast. Tasub tähele panna, et reklaamide aknasse jäävad ikkagi teised reklaamid näha, kuid tulemusi näeme vaid vastavas ajavahemikus toimetanud reklaamide kohta.

Reklaamide kohta statistikat kuvavate Column’ide määramine.

Selleks, et igapäevane reklaamide haldamine ja kontroll oleks lihtsam, määra endale soovitud Column’id.

Column’ide valik on juba Sulle sisu järgi ära sorteeritud ning Sul jääb üle vaid soovitutele linnuke juurde lisada. Parempoolsest tulbast saad ka kirjete järjekorda lohistades muuta just nii, et info kuvamine oleks Sulle meelepärane.

Salvesta kindlasti soovitud infoväljadega vaade endale ära, et seda igapäevaselt kasutada. Selleks leiad vasakult alt kirje „Save as preset“. Preset’e saad üles seada mitmeid eri lõppeesmärkide analüüsimiseks.

Reklaamide süvaanalüüs ehk Breakdowns.

Siit saad reklaamikampaaniaid vaadelda täpsemalt näiteks päevade lõikes. See on abiks näiteks siis, kui Sulle on oluline jälgida Facebooki reklaamidelt tulnud e-poe oste ja klientide ostukäitumist. Siit saad koguda infot, mis päevadel oste sooritati ja selle põhjal paremini enda klientide ostuteekonda mõista.

Lisaks saad enda reklaame analüüsida näiteks soo ja vanuse lõikes. Siin kuvatakse vanusevahemikke kümne aasta kaupa: naised vanuses 25-34, mehed vanuses 35-44 jne.

Filtrite kasutamine enda reklaamide sorteerimiseks.

Reklaamikampaaniaid on võimalik filtreerida näiteks nime, reklaami placement’i, reklaamitulemuste ning palju muu põhjal.

  • Näiteks soovid leida üles kõik reklaamid, mis oled teinud emadepäevaga seoses. Siin on muidugi suureks eelduseks, et oled kasutanud reklaaminimede kirja panemisel ühtset süsteemi, mille abil on võimalik reklaame sorteerida. Samuti saad sama loogika alusel teatud sõnadega reklaame kuvatud tulemuste seast välistada.
  • Teise näitena toome välja reklaamide filtreerimise impression’ite arvu järgi. Näiteks soovime üle vaadata reklaamid, mis on saanud alla 1000 näitamise. Siit edasi saame otsustada, kas ehk tõsta nende reklaamide näitamise sagedust, muuta sihtgruppe laiemaks või üleüldse antud reklaamid lõpetada, kui nad ei täida soovitud eesmärke.

Raportite loomine ja info kuvamine täpsemate filtrite abil.

Siin on võimalik vaadelda reklaamide tulemusi eriti detailselt lastes Reports Tool’il soovitud statistika välja joonistada joon- ja tulpdiagrammina või vaadelda andmeid hoopis PivotTable kujul.

  • PivotTable kujul andmete analüüsimine annab rohkem võimalusi kampaaniate filtreerimiseks. Näiteks on meile oluline, et ühe ostu kulu ei oleks suurem kui 5€ selleks, et reklaamid oleks meile kasumlikud. Samuti soovime, et klikihind jääks reklaamidel alla 0.20€. Siin saamegi seada tulpade kaupa soovitud tingimused ja tabel kuvab meile vaid need reklaamid, kus CPC (cost-per-click) on alla 0,20€ ning CPP (cost-per-purchase) alla 5€.
  • Saame aga luua ka lihtsamaid ülevaatlikke tabeleid. Näitena on alumisel joonisel kuvatud kampaaniate kaupa nende reach ning CTR (click-through-rate) omavaheline suhe.

Kes aga tunneb ennast mugavamalt hoopis Excelis, saab soovitud info Facebookist välja eksportida ning sellega siis juba soovitud raportite loomiseks edasi toimetada.

NB! Soovitud info eksporditakse välja samal kujul nagu seda Facebook Ads Manager aknas kuvatakse. Soovitud Columnid, alatäpsustused (Breakdowns) või ajavahemikud peab enne Ad Manageris ära määrama.

Facebook Ads Manager kokkuvõte

Sellised olid mõned variandid, kuidas Facebook Ads Manageris enda reklaame paremini analüüsida. Kui Sul aga Facebook Ads Manageri veel loodud pole, leiad selle kohta juhendi siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga